2021.07.22
Látványos táncszínház, tánckarral, dramatizált jelenetekkel, flamenco táncosokkal, díszlettel és rengeteg kosztümmel. Az ország leglátványosabb spanyol táncszínháza Inhof Katalin vezetésével: Alhambra Varázsa – ahol az álmok valóra válnak.
A produkció Inhof Katalin „La Kati” flamenco táncművész szakmai irányításával működő formáció, melynek célja az autentikus flamenco tánc és zene megismertetése a hazai közönséggel. Inhof Katalin így nyilatkozik:
Húsz éve foglalkozom a flamenco tánccal és a mai napig azt tapasztalom, hogy az emberek, mind a tanítványaim, mind a közönségem, nagyon keveset tudnak a flamencóról. Olyan élményt szeretnénk nyújtani a nézőknek, mintha Spanyolországban egy tablao-ban lennének. Az est egyszerre tartalmaz flamenco tánc, táncszínház és koncert elemeket. A látványelemként használt flamenco ruha, különlegessé teszi a színpadképet. Nemcsak a szemet gyönyörködtető, de a zenei élményt nyújt az együttes magas színvonalú professzionális zenészek és hangszerek összhatása. A zene és tánc párbeszéde, zenészekkel való látványban gazdag kiegészítéssel. A „duende” nem maradhat el, a flamencóra jellemző dinamikus, szenvedélyes, mély és egyben könnyed előadásmód. „A duende az élet, a szenvedély, a duende egy forró szél, amely elröpít: színek, hangok, illatok, érzelmek és tánc, tánc, tánc a Mindenséggel.”
/Federico García Lorca/
Inhof Katalin „La Kati”, flamenco táncművész és oktató. Spanyolországot a második hazájának tekinti, mivel kétlaki életet él Magyarország és Spanyolország között. Oktatással már több mint 20 éve foglalkozik, számos hazai és nemzetközi versenyen első díjas koreográfiáival nemzetközileg is elismertek. Megalapítottam a La Kati Flamenco Tánciskolát, és a La Kati Compañia Flamenca nemzetközi művészekkel létrehozott együttest."
Az est olyan élményt fog nyújtani a nézőknek, mintha Spanyolországban egy tablao-ban lennének.
A flamencóról…
Flamenco, amely közel kétszáz éves múltra tekint vissza, Spanyolország déli részéről, Andalúziából származik. Ebben a zene- és táncvilágban keveredtek össze a különböző népek kultúrái: a mór, a zsidó, a keresztény, az andalúz, az arab, az indiai és a cigány kultúrák. A Flamenco mára már a világon egyedülálló művészetté fejlődött, melynek van saját dialektusa, egyedülálló tradíciója és szabálya, s mely mégis napról napra változik. A flamenco egy szájhagyományon keresztül terjedő tradíció, csupán a zene lett sikeresen átírva szóló gitárra.
A három alapvető eleme a Flamencónak az "El Cante" (ének), az "El Baile" (tánc,) és a "La Guitarra"(gitáros) szövetségéből kiindulva, a "cante" számos stílusa vagy formája alakult ki, amelyeket "palos"-nak neveznek. Mindegyiknek van saját neve, eltérő zenei karakterisztikus hangneme vagy "módusa", egyedi hangzatmenete és ritmikai képe, ez a "compas". A többség számára a flamencóról először egy szenvedélyes, tüzes táncosnő/férfi jut először az eszébe,
aki ritmusos kopogásával, hirtelen forgásaival, nagy kifejező erővel és mély érzelmekkel tölti meg a táncát. Ezt a hangulatot a végletes fájdalomról vagy épp örömről szóló dalokkal az énekes tölti meg, melyhez nélkülözhetetlenek a flamenco gitár húrjain felcsendülő vérpezsdítő akkordok. A legtöbb művész úgy nyilatkozik a flamencóról, hogy ez egy életstílus, egy eszköz megérteni és interpretálni a mindennapos létezést. Így élheti át az előadó a közönséggel kiváltságos alkalmaikkor a „duende”-t, a varázslatot, a lélek pillanatát.”
Egy megosztással munkánkat is segíti. Köszönjük!